Kılavuzlar İletişim, Ankara’ da 2001 yılında Türk Telekom Ailesine Aycell Bayiliği ile katılmış olup 24 yıla yakın bir süredir Telekomünikasyon Sektörde emin adımlar ile yürümeye devam etmektedir.

2001 yılından 2004 yılına kadar olan 3 yıllık başarılı sürecin sonunda Türk Telekom bünyesinde Aycell  ve Aria firmalarının birleşmesi ile ortaya çıkan Avea markası adı altında bayilik sürecine girmiştir.

 2005 yılının sonuna gelindiğinde 1 mağaza ile başlayan bayilik sürecini 6 mağazaya çıkararak sektörde genişleyerek çalışmalarına devam etmiştir. Bu süreçte perakende satış kanadının dışında, kurumsal satış kanadında yine Ankara merkezli olmak üzere iç anadolu bölgesinde ve toptan satış kanadında da Ankara ve Kırıkkale’ de Avea Dağıtım Merkezi(ADM) olarak faaliyetlerini devam ettirmiştir. 

Başarılı çalışmalarımız ve yönetim nezdinde kazanmış olduğumuz güven ile Bursa, Balıkesir, Yalova, Çanakkale, Bilecik Bolu Düzce, Zonguldak, Karabük, Bartın, Çankırı illerinde yine Kurumsal Bayilik görevini üstlendik ve aynı yönetim anlayışı ve düzen ile buradaki görevimiz de başarı ile yerine getirdik.

 Avea yönetiminin oluşturduğu Avea Saha Gücü(ASG) projesinde görev alarak alt bayi kanalını oluşturmaya başladık.

 Yine Avea yönetim kurulu kararı ile oluşturulan üç distribütörden biri olduk. Ortaklarımız ile birlikte kurduğumuz distribütör firmamız Protel GSM A.Ş.  ile bu yeni oluşan düzene hızlı ve güçlü bir şekilde başladık ve kısa süre içerisinde pazarın %58 gibi bir payına sahip olarak bu oluşumun lokomotifi olmayı başardık. 2005 ve 2011 yılları arasında üstlendiğimiz distribütörlük görevimizde Avea’ nın bilinilirliğine, Türkiye genelinde yaygınlaşmasına  ve marka değerine çok önemli katkılar yaptık. 

2017 yılında Türk Telekom’ un İstanbul şehrinde gerçekleştirmek istediği yeniden yapılanma gereksinimi sonrası Entegre Dağıtım Merkezi(EDM) olarak faaliyete başlanması ile ilgili olumlu görüşmelerimiz sonrası Anadolu yakasında bu görevi de üstlenerek çalışılmaya başlanmıştır. Göreve başlanılan 2017 yılından itibaren devir alınan EDM görevi de ziyadesiyle başarılı bir şekilde yönetilmiş ve %54 lük bir büyüme gerçekleştirilmiştir. 

Hali hazırda Kılavuzlar iletişim olarak Ankarada TTM tarafında  60 personel ile Türk Telekom ailesine hizmet verilmeye devam edilmektedir. Diğer firmamız olan Menger Teknoloji şirketimiz 35 peroneli ile de İstanbul Avrupa EDM yapısıyla da Türk Telekom toptan yapısıyla ticari faalyetlerimize devam etmekteyiz.  Kılavuzlar İletişim bu yapısı ile Türk Telekom’ un satış tarafında en büyük yatırımcı konumundadır. Bu sektöre başlanıldığı ilk günden bugüne kadar geçmişten gelen ve geleceğe aktarılarak devam eden temiz ve dürüst çalışma ilkesinden hiçbir zaman vazgeçilmemiştir. Aycell – Avea – Türk Telekom bünyesinde yasal olmayan hiçbir iş yapılmamıştır. Bu işe başladığımız günden bugüne her yıl düzenlenen etkinlik ve toplantılarda her türlü seyahat, hediye, plaketten   otomobile kadar her türlü  ödüllere layık görülerek yaptığımız işi hakkını vererek yaptığımızı kanıtlamış olduk.